language

ustmenu

searchbar

Commodore 1986-04-01 Sayfa 62

Commodore Dergisi, 1 Nisan 1986, Sayfa 62

 



Özet

100 FOR I =828 TO 914.

110 READ X: POKEI, X; S=S+X; NEXT.

120 DATA 169,71,160,3,141,143,2,140,144,2,96,164.

130 DATA 203,198,197,240,10,177,245,201,137,176,4,201.

140 DATA 133,176,3,76,72,235,233,133,133,197,10,10.

150 DATA 101,197,10,174,141,2,224,1,240,14,224,2.

160 DATA 240,7,224,4,208,9,24,105,40,24,105,40.

170 DATA 24,105,40,170,160,0,189,0,207,240,9,153.

180 DATA 119,2,232,200,192,10,208,242,132,198,162,255.

190 DATA 76,38,235.

200 IF S<>10591 THEN PRINT"ERROR IN DATA":END.

210 PRINT"OK".

220 SYS828.

230 REM PLACE KEY ASSIGNMENTS IN MEMORY.

240 AD=12*4096+15*256; REM $CF00.

250 FOR I=0 TO 15: READ X$; FOR J=1 TO LEN(X$).

260 IF A=95 THEN A=13; REM RETURN.

270 POKEAD+10*I-J-1,A; NEXT.

280 IF J<>11 THEN POKEAD+I*10+J-1,0; REM END CRITERIUM.

290 NEXT.

300 DATALIST←,RUN←,GOTO,CHR$(.

310 DATA?FRE(O)←,SAVE,PRINT,THEN.

320 DATAPEEK,PEEK(,PRINT#, INPUT#.

330 DATA"LOAD '$',8+"; NEXT, GOSUB, RETURN.

READY.



Diğer Dergiler



Tam metin içeriği

CTRLEY CLC
ADL #4ö
GEMKEY GLO
ADL #40 #FOLINTER TO NEXT TABLE
SHIFTE CLC
ADL #40
NUSPEL TAX #FDIİNTER TO INDEX
A0 00 LDX #O
ED ÖĞ CF GETKEY LDA TABLE ,X ;GET ASSIGNMENT FROM TABLE
Fö 09 BEĞ ENDÜKEY
99 77 öR STA RUFFER,Y #AND WRITE IN BUFFER
ES INX
ce INY
20 SA CPY #10 şlü CHARACTER ALREADY
DO ENE GETKEY
0061 DKEY STY NOKEYS
0062 LDX ##FF CODE
0062 İMF SETFLG
0Öö64 TABLE EGU #CFOO

Şimdi vereceğimiz BASIC program
makina dilindeki programı çalıştıra-
cak ve dizileri hafızaya yerleştirecek-
tir. Diziler programda datalar halinde
verilmiştir (300-330. satırlar) ve istenil-
diği gibi değiştirilebilir. Ancak hiçbir

100
110

FOR I
READ
DATA
DATA
DATA
DATA
DATA
DATA
DATA

DATA"LDAD'#',

READY,

mmm © Olm odlore

62

THEN ERINT"ERROR

,FEEK(, PR INT #, INPUT #

dizi 10 karakterden fazla olmamalıdır.
Eğer fonksiyon tuşuna basar basmaz
komutunuzun çalışmasını istiyorsanız,
dizinin sonuna 'RETURN' karakterini ek-
lemeyi unutmayın. Bunu, cümledeki
son karakterin yerine * * koyarak

TO 214

IN D6

IN MEMORY
0

JsiTO0 LEN(X
THEN As

£REM GUGTE

yapabilirsiniz. Cümle içinde tırnak ()
cümlenin içinde bir virgül gözüküyor-
sa, cümle 330. satırdaki gibi tırnak işa-
retiyle kapatılmalıdır. O

152,198,142,255

TA"SEND

£REM RETURN

M END CRITERTUM



Bu sayıdaki diğer sayfalar: